EN

: LANGUAGE

موسسه توسعه فناوری و نوآوری شریف

name-sharif.png

اطلاعات کامل رویداد

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس به منظور تحقق اهداف و سیاست‌های مندرج در بند “ی” ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و در چارچوب قانون، اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوب مجلس شورای اسلامی و به استناد شیوه‌نامه تاسیس پردیس‌های دانشگاهی، با مجوز شماره 2.22.178219 مورخ 1391.06.06 از دفتر گسترش آموزش عالی با هدف توسعه و فراهم نمودن زمینه‌های لازم برای جذب داوطلبان ورود به موسسات آموزش عالی و همچنین کمک به تنوع بخشی در آموزش عالی و رفع نیازهای اجتماعی و علمی تخصصی کشور اقدام به تاسیس پردیس دانشگاهی نموده است. جایگاه دانشگاه تربیت مدرس بر اساس نظام رتبه‌بندی سال 2015 لایدن، در میان 750 دانشگاه برتر جهان مورد شناسایی، ارزیابی و سطح بندی قرار گرفت. رتبه‌بندی سال 2015 لایدن بر اساس دو رکن اساسی مرجعیت علمی و دیپلماسی علمی صورت گرفته و از لحاظ مرجعیت علمی، دانشگاه در رتبه 587، از نظر دیپلماسی علمی در رتبه 718، از نظر میزان ارتباط با صنعت در رتبه 701 قرار دارد. برای انجام این رتبه‌بندی، اطلاعات مرتبط با مرجعیت و دیپلماسی علمی هر دانشگاه در یک دوره چهار ساله، مورد تحلیل قرار گرفته است. برای رتبه بندی سال 2015 اطلاعات مدارک منتشر شده در برترین مجلات بین‌المللی برای سال‌های 2010 تا 2013 مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

پردیس دانشگاهی دانشگاه تربیت مدرس پس از کسب مجوز تاسیس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف پاسخگویی به تقاضای روز افزون علاقه مندان به تحصیلات تکمیلی وهمچنین به منظور اعتـلای سطـح علـمی نـیروهای متعهد و متــخصص دستگاه‌های اجرایی کشور، از میان دانش‌آموختگان واجد شرایط دانشگاه‌های معتبر، برای دوره‌های کارشناسی‌ارشد از نیمسال دوم تحصیلی 92-91 اقدام به جذب دانشجو نموده است و علیرغم داشتن مجوز رسمی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به جهت حفظ کیفیت بیشتر، فعالیت خود را صرفا در مقطع کارشناسی‌ارشد متمرکز کرد و در حال حاضر دارای 890 دانشجوی شاغل به تحصیل در 94 رشته می‌باشند.

پردیس دارای شخصیت حقوقی وابسته به دانشگاه بوده و از نظر مقررات استخدامی، مالی، معاملاتی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی تابع کلیه قوانین، مقررات، ضوابط، آئین‌نامه‌ها و مصوبات مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بر اساس قانون به صورت خودگردان و با نظارت هیات امناء دانشگاه اداره می‌‌‌شود. بر اساس ماده 5 اساسنامه پردیس دانشگاهی، رییس دانشگاه، شورای پردیس دانشگاهی و رییس پردیس (که از میان اعضای هیأت علمی واجد شرایط دانشگاه انتخاب می‌‌‌شود) به ترتیب از ارکان اصلی پردیس دانشگاهی محسوب می‌‌‌شوند. احکام شورا و رییس پردیس دانشگاهی توسط ریاست دانشگاه صادر می‌‌‌شود.

با تصویب شورای پردیس دانشگاهی، کلیه امور ممکن به صورت یکپارچه با واحدهای مختلف دانشگاه خواهد بود و نقش پردیس دانشگاهی در این موارد از جمله اعلام ظرفیت ثبت‌نام در بدو ورود و فرآیند ادامه تحصیل، برگزاری امتحانات، فراغت از تحصیل، تسویه حساب مالی و صدور مدارک فارغ‌التحصیلی و امور آموزشی و پژوهشی، نظارتی بوده و دانشگاه به نیابت از پردیس عمل می‌نماید.

محل برگزاری کلاس‌ها در پردیس دانشگاهی است و در صورت درخواست گروه‌های آموزشی، برگزاری کلاس‌ها یا آزمایشگاه‌های مرتبط در خارج از محوطه پردیس دانشگاهی امکان‌پذیر است.

ساختمان پردیس دانشگاهی خارج از سایت اصلی دانشگاه (در 7 طبقه) با زیربنای مفید 1600 متر دارای امکانات گرمایشی و سرمایشی مناسب و تجهیزات متناسب با فعالیت‌های آموزشی، واقع در میدان فاطمی خ شهید گمنام خ جهان مهر پلاک 6 قرار دارد و به دلیل واقع شدن این ساختمان در مرکز شهر دسترسی به آن از مناطق مختلف تهران به سهولت امکان‌پذیر است. ساختمان پردیس دانشگاهی مجهز به سیستم شبکه بی‌سیم و کلاس‌ها از نظر امکانات آموزشی و کمک آموزشی در حد استانداردهای کیفی و با استفاده از امکانات جدید دسترسی به اینترنت برای بهره‌برداران تسهیل شده و از شروع نمیسال دوم سال تحصیلی 93-94 نیز از سیستم سرور مرکزی و کلاینت در کلاس‌های درس استفاده می‌شود.

اهداف و برنامه ها :

  1. تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور
  2. کمک به ارتقاء سطح دانش و فرهنگ جامعه
  3. کم کردن تاثیرات منفی ناشی از ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در کشورهای بیگانه
  4. استفاده بیشتر از توانمندی اعضای هیأت علمی دانشگاه در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، میدان فاطمی خیابان شهید گمنام، خیابان جهان مهر، پلاک6

فکس: (6 خط) تلفن گویا 88976781

پست الکترونیک: pardis@modares.ac.ir

وبسایت: https://modares.ac.ir

faq-icon-e1652664196338.png

به مشاوره نیاز دارید ؟

برای دریافت مشاوره روی دکمه روبرو کلیک کنید ...

درخواست مشاوره

Consultation request

درخواست مشاوره

درخواست مشاوره

Consultation request

درخواست مشاوره

اطلاعات رویداد

زمان برگزاری :

دبیرخانه رویداد :

شماره همراه :

ایمیل :

اعلام نیاز فناورانه

Declaration of need

اعلام نیاز فناورانه

فناوری های قابل عرضه

Available Technologies

فناوری های قابل عرضه

درخواست مشاوره

Consultation request

درخواست مشاوره